En
تاریخ : سه شنبه 7 فروردين 1397
کد 2229

وزیر کشاورزی در آئین بهره برداری از پروژه های شهرستان شهریار مطرح کرد؛

معضل پدیده تغییر کاربری باغات در استان تهران

مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی در آئین بهره برداری از پروژه های کشاورزی و عمرانی شهرستان شهریار گفت: متاسفانه در استان تهران با پدیده تغییر کاربری باغات روبرو هستیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریارغ مهندس محمود حجتی در حاشیه سفر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور به شهریار طی سخنانی گفت: متاسفانه در استان تهران با پدیده تغییر کاربری باغات روبرو هستیم.
وی سپس ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغ‌ها را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: باید راه حلی برای جلوگیری از ساخت و سازها پیدا کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی سپس به بررسی راه های کاهش قیمت محصولات کشاورزی پرداخت و افزود: با تشکیل زنجیره‌های تولید و حذف دلال‌ها می‌توانیم قیمت تولیدات کشاورزی را پایین بیاوریم.
وی تاکید کرد: باید به بخش کشاورزی و بازار این بخش پایداری ببخشیم و به سمت کشاورزی نوین برویم و از کشاورزی سنتی فاصله بگیریم.
حجتی با بیان این که اقدامات خوبی در تأمین تجهیزات مکانیزاسیون در بخش کشاورزی صورت گرفته است، گفت: در پی گسترش مکانیزاسیون دستگاه ها و تجهیزات در بخش کشاورزی هستیم، باید در مصرف آب نیز صرفه جویی کنیم و این صرفه جویی از طریق تجهیز اراضی کشاورزی به آبیاری نوین میسر است.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: آبیاری نوین علاوه بر کاهش مصرف آب، باعث کم شدن هزینه تولید و افزایش کیفیت محصول نیز خواهد شد.
وی در خصوص «حمایت از کالای ایرانی» نیز گفت: به دنبال تدابیری هستیم تا مازاد تولیدات کشاورزی در فصول مختلف سال در کشور صادرات شود، تا از این طریق از کشاورز ایرانی و کالای ایرانی حمایت شود

.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 فروردين 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 93
نظرات شما
captcha refresh