En
تاریخ : سه شنبه 7 فروردين 1397
کد 2232

مهندس طاهری در آئین بهره برداری از پروژه های شهرستان شهریار:

شهرستان شهریار شرایط بی نظیری را در ظرفیت ها و توانمندی ها در اختیار دارد

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در آئین بهره برداری از پروژه های شهرستان شهریار گفت : شهرستان شهریار شرایط بی نظیری را در ظرفیت ها و توانمندی ها در اختیار دارد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ مراسم بهره برداری از پروژه های سردخانه 10 هزارتنی ابراهیم آباد شهریار و آبیاری بارانی بادامک با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
بنا براین گزارش در این مراسم که دکتر رضوی معاون روستایی و عشایری رئیس جمهور، مهندس مقیمی استاندار تهران، مهندس حجتی وزیر کشاورزی، مهندس محمودی نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد و جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی نیز حضور داشتند مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در سخنانی ضمن برشمردن شرایط و ویژگی های خاص شهرستان شهریار به بخشی از مشکلات و معضلات بخش آب و کشاورزی، حمل و نقل و ساختار اداری نیز اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به آن شد.
مهندس طاهری در بخشی از سخنانش ضمن تقدیر از حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، معاون روستایی و عشایری رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی، استاندار تهران و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: در شهرستان شهریار با جمعیتی بالغ بر 800 هزار نفر ؛ یک ایران کوچک دور هم جمع شده اند و با داشتن 7 شهر، یک بخش، 6 دهستان و سی روستا شرایط بی نظیری در کشور را بوجود اورده است.
فرماندار شهرستان شهریار باغات شهرستان شهریار را ریه های تهران دانست و اظهار داشت: 18 هزار هکتار زمین باغی و زراعی در این شهرستان وجود دارد که 380 هزار تن تولیدات این باغات است که مهم ترین تولیدات استان تهران محسوب میشود.944 واحد کوچک و بزرگ صنعتی و کشاورزی در این شهرستان با 13 هزار اشتغال مشغول فعالیت هستند که متاسفانه 50 درصد این صنایع غیر فعال و نیمه فعال هستند که با دستور استاندار تهران با برگزاری جلسات متعدد و رفع موانع و مشکلات در حال اقدام و رفع مشکلات این واحدها هستیم.
 طاهری با ذکر دیگر خصوصیات شهرستان شهریار افزود: 43 اثار تاریخی در این شهرستان وجود دارد که میتواند در جای خودش برای ایجاد اشتغال سهم بسزایی را داشته باشد. رتبه دوم جمعیتی بعد از شهر تهران را دارد و با این جمعیت 6/5 درصد جمعیت استان تهران را دارد، رتبه دوم در نرخ بیکاری را با داشتن نرخ بیکاری 5/10 درصد در تهران، طبق آمار ده ساله و 3/10 درصد نرخ بیکاری در شهرستان شهریار است. رتبه دوم دانش اموزی را در استان تهران دارد و حدود 144 هزار دانش اموز مشغول تحصیل هستند. رتبه دوم جمعیت خانه داری با دارابودن  204 هزار نفر خانه دار را دارد. رتبه دوم در حوزه خدمات را دارد که طبق شاخص ها شاخص 55/1 درصد در استان میباشد.رتبه سوم در بخش ساختمان و معدن را با داشتن شاخص 48/4 به خودش اختصاص داده است و 33 درصد جمعیت ما در بخش صنعت مشغول فعالیت هستند و 2/55 درصد در بخش خدمات و 3/11 درصد در بخش کشاورزی مشغول کار هستند. نرخ اشتغال ما 4/88 درصد و نرخ رشد اقتصادی 04/3 درصد و در این شهرستان 453 تخت بیمارستانی یعنی برای هر 1700 نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد که با 2/2 درصد برای هر هزار نفر در حالت استاندار فاصله زیادی داریم.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار در قسمت دیگری از سخنان خود که در حضور معاون اول رئیس جمهور ارائه کرد گفت: در شهرستان شهریار دشت حاصلخیزی وجود دارد که اگر به این دشت توجه نشود گرد و غبار آن تهران را خواهد گرفت و آن، نگاه به اختصاص آب و پساب هایی است که منظور شده و لزوم تسریع در انجام آن میباشد که مردم نیز مطالباتشان در این زمینه فراوان است چرا که بحث آب، بحث ویژه ای است و کارهایی انجام شده اما ما دستور ویژه ی معاون اول رئیس جمهور  را برای تسریع در اختصاص آن به شهرستان را نیاز داریم.
استقرار ادارت کل درغرب استان تهران موضوع دیگری بود که مهندس طاهری به عنوان یکی از مسایل مهم از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد و افزود: بعضی از ادارات کل که الان در شهرستان مستقر شده اند؛ نتیجه کارشان بسیار مثبت بوده است.
فرماندار شهرستان شهریار بحث حمل و نقل جاده ای و ریلی را از مسائل مهم شهرستان شهریار دانست و گفت: اقدامات خوبی صورت گرفته و برای به نتیجه رسیدن و تسریع در امور در بحث ریلی و حمل و نقل جاده ای دستور ویژه ای را می طلبد چرا که اکثر مردم شهرستان شهریار روزانه به منظور حضور در محل کار خود به  تهران میروند و عصر هم برمیگردند که این بحث هم از مسائل مهم شهرستان است.
موضوع سرمایه گزاری موضوع دیگری بود که بدان پرداخته شد و مهندس طاهری گفت: این شهرستان پتانسیل های فراوانی را دارد که نمونه کوچکی از آن در نمایشگاه توانمندی های شهرستان شهریار ارائه شده است  اما مقداری ناهماهنگی بین دستگاه ها وجود دارد که هماهنگی بیشتر را در این زمینه  تقاضا و طلب میکنیم.
تسریع در حل مشکل شهرک صنعتی و تخصیص مابقی بودجه برای بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان از دیگر موضوعاتی بود که فرماندار شهرستان شهریار برای به نتیجه رسیدن آن لزوم مساعدت مسئولان بلندپایه را مطرح کرد.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 فروردين 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 115
نظرات شما
captcha refresh