En
تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
کد 2327

مهندس طاهری در مراسم گرامیداشت روز معلم:

آموزش و پرورش شهرستان شهریار نیازمند نگاهی ویژه است

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در همایش تقدیر از معلمین نمونه منطقه ای و استانی که به مناسبت هفته معلم در جمع معلمین و فرهنگیان شهرستان شهریار برگزار شد؛ گفت: آموزش و پرورش این شهرستان نیازمند نگاهی ویژه و دقت نظر بیشتر از سوی مسئولین است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ همایش تقدیر از معلمین نمونه منطقه ای و استانی با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، شفیعی نیا معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران، مهندس محمودی نماینده شهریار، قدس و ملارد، حجت الاسلام والمسلمین مروج امام جمعه اندیشه، حجت الاسلام والمسلمین سادات رسول امام جمعه باغستان، حجت الاسلام والمسلمین موحدی نیا امام جمعه صباشهر،  پارسا رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار، سرهنگ جوزانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شهریار، کردی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای شورا و شهردار اندیشه، جمعی از فرهنگیان و معلمین شهرستان شهریار و خانواده های گرانقدر شهدا در سالن تالار شباهنگ شهریار برگزار شد.
بنابر این گزارش؛ مهندس طاهری با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری، شهرستان شهریار را دارای بزرگترین آموزش و پرورش در سطح کشور و بیشترین تعداد فرهنگی و معلم و دانش آموز دانست و گفت: با وجود این پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی که در سطح شهرستان شهریار وجود دارد میبایست به شهریار و آموزش و پرورش این شهرستان نگاهی ویژه و دقت نظر بیشتری از جهات مختلف توسط مسئولین اختصاص پیدا کند و در جهت رفع نواقص و مشکلات تلاش و کوشش شود.
فرماندار شهرستان شهریار در ادامه با بیان اینکه مسائل و موضوعات مختلفی در خصوص آموزش و پرورش شهرستان وجود دارد که میبایست اولویت بندی صورت گیرد و با ساماندهی مناسب بصورت برنامه مند در جهت رفع آنها اقدام شود.
مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در ادامه گفت: اگر استقلال و امنیت کشور را طلب میکنیم و بدنبال کشوری سالم و سلامت، دارای اقتصاد سالم همراه با روابط سالم با دنیا هستیم باید آموزش و پرورش را مد نظر قرار دهیم زیرا هر هدفی در کشور که نیاز به برنامه دارد پایه و اساس آن آموزش و پرورش میباشد. اگر درباره اقتصاد مقاومتی و وضعیت معیشتی مردم امروز نگرانی هایی از سوی رهبر معظم انقلاب و مسئولین مطرح میشود ریشه و اساسش مرتبط با آموزش و پرورش میباشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار بااشاره به جایگاه ویژه معلمین و فرهنگیان در هر کشوری گفت: معلمان، حاکم بر اندیشه های کشور هستند و فکرها و اندیشه ها را سازماندهی میکنند و در مسیر و اهداف نظام و انقلاب قرار میدهند. اگر موفقیتهایی در کشور حاصل میشود مرهون تلاش و زحمات معلمین ماست که چنین شاگردانی را تقدیم انقلاب کرده اند. لازمه ی پیشرفت بصورت برنامه مند در هر کشوری ابتدا توجه جدی به آموزش و پرورش میباشد.
مهندس طاهری با تاکید بر آموزش صحیح فرزندان به منظور پیشرفت و ترقی در امور گفت: باید فرزندان این آب و خاک یاد بگیرند برای رسیدن به اهدافشان کار و تلاش کنند، بدون کار و زحمت اگر کسی به جایی هم رسیده باشد حتما پایدار نخواهد بود و اگر با کار و تلاش توام شود موفقیت ها در جایگاه های مختلف پایدار و مستمر خواهد بود. این دانش آموزان خوب با رتبه های بالا که در شهرستان وجود دارد نیز دال بر همین کارو تلاش هست چه از جانب معلمین گرانقدر و چه از جانب دانش آموزان که به موفقیت رسیده اند.
فرماندار شهریار در انتها با تقدیر و تشکر از معلمین و فرهنگیان شهرستان شهریارگفت: به درستی، معلمی شغل انبیاء است و از هر حیث نمونه میباشد به دلیل آنکه کارش انسان سازی و تربیت انسانهایی میباشد که در آینده از تصمیم گیرندگان و بزرگان و عالمان هر کشوری میشوند.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 254