En
تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد 1397
کد 2377

مهندس طاهری در نشست مشترک با همیاران شهر:

از دیدگاه های انتقادی و دلسوزانه استقبال می کنیم

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در نشست هم اندیشی با سازمان مردم نهاد همیاران شهر گفت: از دیدگاه های انتقادی و دلسوزانه استقبال می کنیم
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ نشست مشترک هم اندیشی هیات اجرایی سازمان مردم نهاد همیاران شهر با مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار برگزار شد.
بنابراین گزارش مهندس طاهری ضمن تقدیر از فعالیت همیاران شهر گفت: نگاه ما استفاده و بهره مندی از دیدگاه ها و نقطه نظرات سازمان های مردم نهاد در اداره شهرستان است
فرماندار شهرستان شهریار با ذکر این نکته که همه مسئولان به دنبال کسب رضایت مردم هستند؛ اظهار داشت: هدف ما اثرگذاری و رسیدگی به مسایل و مشکلات است ولی بی تردید به جهت گستردگی مسایل و فراشهرستانی بودن برخی از معضلات به بخش هایی از مسایل نخواهیم رسید.
مهندس طاهری با اشاره به مطالبات بر حق مردم گفت: در قضاوت هایمان باید دقت کنیم به نحوی که اگر از اقدامات و فعالیت های انجام شده مطلع شدیم دچار عذاب وجدان نشویم.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار افزود: متاسفانه برنامه و چشم انداز بلندمدت برای شهرستان نداشتیم و امروز مشغول تدوین برنامه و سند چشم انداز 1404 شهرستان هستیم و اهداف در بخش های مختلف مشخص شده است.
فرماندار شهرستان شهریار بدنه نیروهای موجود در دستگاه ها و ادارات را در توفیق مدیریت یک مجموعه بسیار موثر دانست و افزود: برخی ادارات و دستگاه ها نیازمند تقویت نیروها و مدیریت ها هستند.
مهندس طاهری ادامه داد: باید کاری کنیم که مدیران به وظیفه خود عمل کنند و بر سر قانون ثبات عمل داشته باشند چرا که اگر در برخی حوزه ها قانون رعایت می شد امروز بسیاری از مشکلات را نداشتیم.
فرماندار شهریار که در جمع اعضای هیات اجرایی سازمان مردم نهاد همیاران شهریار سخن می گفت اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی ما به تاسی از دولت  این است که شرایط را در سطح شهرستان به نحوی رقم بزنیم تا تولید و رفع بیکاری در اولویت قرار گیرد و تاکنون بیش از 10 واحد تولیدی را از تعطیلی نجات داده ایم و این کار ادامه خواهد داشت.
مهندس طاهری با اشاره به برخی مسایل مطرح شده گفت: بسیاری از مسایل و مشکلات مطرح شده به شدت توسط شورای تامین و مجموعه فرمانداری پیگیری می شود اما عدم تناسب امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی با میزان جمعیت مشکلاتی را ایجاد کرده است.
 وی افزود: شهرستان شهریار علی رغم این که دارای جمعیتی بیشتر از 12 استان را دارد متاسفانه در اعتبارات و امکانات بسیار محدود است.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: در مورد ساخت و ساز غیرمجاز هیچگونه تعارفی با هیچ کس نداریم و ضمن پیگیری و رصد جدی متخلفان در حال برخورد با دلالان و متخلفان هستیم که به زودی نتیجه آن دیده خواهد شد.
فرماندار شهرستان شهریار با ذکر این جمله که همیشه در کنار و همراه مردم بودم و هرگز از مردم جدا نشده ام و به نظرات سازنده حتما توجه می کنم؛ اظهار داشت: طبق توافق های صورت گرفته درحال تامین امکانات و تجهیزات نیروی انتظامی هستیم تا دیگر شاهد متکدیان و معتادین متجاهر در سطح شهرستان نباشیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار نظارت و دقت در تایید مصوبات شوراها را جزو دستور کار فرمانداری دانست و افزود: در تایید مصوبات شوراهای اسلامی شهر دقت نظر بسیاری صورت میگیرد و با مطالعه و وفق قانون با مصوبات برخورد می شود و جهت سالم سازی محیط نیازمند همکاری و همراهی سازمان های مردم نهاد هستیم.
وی با تاکید بر این نکته که از دیدگاه های انتقادی و دلسوزانه استقبال می کنیم؛ ادامه داد: سازمان ها با تشکیل کمیته های تخصصی طرح های پیشنهادی را به صورت کاربردی و اجرایی ارائه کنند تا قابلیت پیگیری و اجرا داشته باشد.
 
قبل از سخنان مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار؛ اعضای هیات اجرایی سازمان مردم نهاد همیاران شهر به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند که اهم موارد ذکر شده شامل موضوعات: ساختار و فعالیت های همیاران شهر / نیاز به حمایت سازمان های مردم نهاد / مشکلات محیط زیستی / مسایل مرتبط با حوزه  کشاورزی / نیاز به توجه به همه گروهها و تفکرات / برخی مشکلات مدیریتی در ادارات و دستگاه ها / اتاق اصناف / بازرسی و نظارت بیشتر بر فعالیت شهرداری ها و شوراهای شهر / ساماندهی و جمع آوری متکدیان / نیاز به مدیریت بنرهای تبلیغاتی سطح شهر / عدم اجرای طرح های هادی و تفصیلی / وجود معتادین متجاهر / تخریب باغات و ... بود.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 خرداد 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 82
نظرات شما
captcha refresh