En
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 2804

مهندس طاهری در جلسه شورای پشتیانی نهضت سواد آموزی:

سواد؛ با فرهنگ و جریان زندگی ارتباط مستقیم و موثر دارد

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان شهریار گفت: خواندن و نوشتن در جریان زندگی و مراودات موثر است و میتواند بر فرهنگ خانواده و اجتماع تاثیر بگذارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان شهریار با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، رحیمی بخشدار مرکزی شهریار، پارسا رئیس اداره آموزش و پرورش، مصلحی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شهریار و اعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی در آموزش و پرورش شهرستان شهریار برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار با بیان اینکه اگر امروز کسی بتواند بخواند و بنویسد در جریان زندگی و مراودات میتواند موثر باشد و در مسائل روزمره زندگی شخصی و فرهنگ خانواده و اجتماع تاثیر گذار است در ادامه خاطرنشان کرد: این موضوع به گونه ای سیاست گذاری شده که بتوانیم با استناد با آمارهایی که ارائه شده بی سوادی را ریشه کن کنیم و این موضوع با همکاری مجموعه های مرتبط ومعرفی نمیانده ادارات به نهضت سوادآموزی بهبود پیدا کند.
فرماندار شهرستان شهریار درباره اطلاع رسانی در موضوع سواد آموزی گفت: لوگو و یا هر موضوعی که وجود دارد از روابط عمومی ها به روابط عمومی فرمانداری داده شود و روابط عمومی ما اینرا به تمام دهیاری و شهرداری های شهرستان شهریار ابلاغ میکنند که برابر این اطلاع رسانی کاملا انجام شود که اینکار باید تکرار شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار شناسایی و جذب بی سوادان را مهم برشمرد و با بیان اینکه باید گروه های هدف در ادارات باید مشخص شوند اظهار داشت: در این موضوع اداراتی دارای گروه های هدف فراوان و مهمی وجود دارند که باید مدنظر قرار گرفته شوند و با همکاری و جذب افراد و تخصیص مبالغ مورد نظر و فراهم کردن مکانی مناسب با همکایر سایر دستگاه های مرتبط میتوان نسبت به سواد آموزی آنها فعالیت و اقدام کرد.
وی در موضوع روستاها افزود: با توجه به هماهنگی میان بخشداری به دهیاران و نشست هایی در این خصوص و همچنین جلساتی که دستور العمل ها در آنها بیان میشود، به آماری که از سوی شوراها و دهیاران داده میشود نسبت به تشکیل کلاس برای گروه های هدف اقدام شود و آمارها پر شود و در جهت کاستن از افراد بی سواد طبق دستورالعمل ابلاغ شده گام برداشته شود.
مهندس طاهری در پایان تاکید کرد: شهرستان شهریار خاص میباشد و نباید به سادگی با بعضی موضوعات برخورد شود و با دغدغه مندی نسبت به آینده شهرستان اقدام شود و باید این جلسات باید بصورت مستمر تکرار شود و با جذب افراد و پر کردن آمارها همراه باشد و تاکید میکنم هدف ما رسیدگی به مطالبات مردم و نزدیک شدن به خواست مردم و سطح خدمات رسانی به آنها میباشد که فاصله موجود کاسته شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 27