En
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 2805

مهندس طاهری در جلسه شورای آموزش و پرورش:

لزوم برقراری تعادل میان مسائل عمرانی و آموزشی در آموزش و پرورش

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در چهاردهمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش گفت: باید میان مسایل عمرانی و آموزشی در آموزش و پرورش تعادل ایجاد شود و بصورت هماهنگ پیشرفت کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ چهاردهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، حجت الاسلام والمسلمین سالمی امام جمعه شهریار، پارسا رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار و اعضای شورای آموزش و پرورش در آموزش و پرورش شهریار برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ در ابتدای این جلسه پارسا رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکردهای صورت گرفته توسط این اداره و مرور مصوبات جلسات گذشته شورای آموزش و پرورش به بیان توضیحات مرتبط پرداخت.
در ادامه مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار با تقدیر از اقدامات و فعالیت انجام شده و تغییرات مثبت ایجاد شده به منظور مهارت آموزی و فعالیت های هنرستانها که بسیار مهم است افزود: متاسفانه در گذشته این شیوه پیش گرفته نشده و این موضوع امروز دلیل بیکاری بسیاری از جوانان میباشد که به دلیل نداشتن مهارت به سختی میتوانند وارد صنعت و عرصه کار شوند.
فرماندار شهرستان شهریار با ابراز امیدواری از همکاری هایی که انجام شده و پیشنهاداتی که به منظور اصلاح و بهبود اوضاع پیش بینی شده با بیان اینکه مسیر با برنامه ریزی های لازم به سمت خوبی در حال حرکت است و باید در جهت تسهیل امور مرتبط با آموزش بصورت جدی عمل شود خاطرنشان کرد: باید هر دو موضوع عمران و آموزش مد نظر قرار گرفته شود و بین این دو تعادل و پیشرفت هماهنگ باهم ایجاد شود و با صرفه جویی در وقت درصد پیشرفت در این حوزه ها را نسبت به ماه گذشته یادداشت و به جلسه ارائه شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با تاکید بر ارائه گزارشهای مرتبط با درصد پیشرفت ساخت 8 مدرسه در شهرستان شهریار و ذکر اینکه با کارشناسی این موضوع مهم در نظر گرفته شود، در رابطه با موضوع نوسازی مدارس نیز بیان داشت: ما مراتب اعتراض و نارضایتی خود را اعلام کرده ایم و امیدواریم با تعاملی بیشتر که ایجاد میشود موانع و مشکلات برطرف شود.
مهندس طاهری با اشاره به ایام دهه فجر انجام برنامه هایی در مدارس و ایجاد نمایشگاه های دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی را در مدارس خواستار شد و گفت: پروژه های خوبی در این ایام در دست افتتاح خواهیم داشت که امسال پربار تر از سالهای گذشته دهه فجر برگزار شود.
وی با تاکید بر اینکه باید حمایت های لازم از هنرهای دستی دانش آموزان و کارگاه های آموزشی در این رابطه انجام شود اظهار داشت: این موضوع در آینده میتواند فرزندان ما را برای هدایت بهتر به منظور وارد شدن در بازار کار کمک کند و این فضا را در کشور بشکند و سبب خیر شود.
فرماندار شهرستان شهریار در انتها تدبیر و مدیریت درست و همسو با اهداف دولت را لازمه برون رفت از شرایط دشوار امروز کشور عنوان کرد و بیان داشت: دشمن فشارهای بسیاری از طریق مختلف اقتصادی و روانی به ملت ایران وارد میکند و باید هر کس در هر سمت و مسئولیتی که قرار دارد حوزه خود را بخوبی مدیریت کند و با نهادهای دیگر تعامل برقرار کند و مردم را همواره مد نظر قرار دهد که بتوان با تکانهای جنگ اقتصادی و روانی که ایجاد شده بصورت جهادی مقابله کرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 21