En
تاریخ : سه شنبه 14 اسفند 1397
کد 3047

مهندس طاهری در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهریار گفت:

لزوم ایجاد زمینه های مناسب خود کفایی افراد

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در مراسم اهدای کمک هزینه خرید جهیزیه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با جمع آوری مبالغ خیریه، لازم است زمینه های مناسب برای کارآفرینی و خود کفایی افراد ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ مراسم اهدای کمک هزینه خرید جهیزیه به نو عروسان شهرستان، با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، عزیزی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهریار و دیگر مسئولین مرتبط و جمعی از نو عروسان شهرستان شهریار در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهریار برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در جشن کمیته امداد خمینی(ره) شهریار با ابراز خرسندی از ایجاد تغییرات مثبت در کمیته امداد شهریار در ادامه گفت: از نوع خدمات دهی و جوابگویی به مردم میشود این مهم را احساس کرد و گلایه ای از جانب مردم در این مدت گزارش نشده است که جای خوشحالی دارد.
فرماندار شهرستان شهریار اساس دین را خدمت به مردم عنوان کرد که در راستای خدمت به خود میباشد و اظهار داشت: علاقمندی به باز کردن گره ای از مشکلات مردم و هموار کردن مسیر بندگان خدا امری مقدس و مبارک است که نصیب هر کس نمیشود و این نکته نیز به کرات در دین مبین اسلام به آن اشاره شده است.
مهندس طاهری با بیان اینکه داشتن خصلت دستگیری از مردم نشانه بزرگ منشی و روحیه ای بلند بالا میباشد که امام راحل با همین فکر و اندیشه دستور راه اندازی مجموعه ای با هدف کمک به مستمندان را صادر کردند و افزود: این مجموعه که جایگاه بسیار ارزشمندی دارد میتواند خانواده های بسیاری را به زندگی بازگرداند و در آینده زندگی ها علی الخصوص زوجین جوان را موثر باشد و آنرا بهبود بخشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با اشاره به اینکه نیاز است با برنامه ریزی مناسب ظرفیت پوشش افراد در شهرستان بیشتر شود که افراد نیازمند از امکانات و تسهیلات کمیته امداد استفاده کنند، خاطرنشان کرد: استاندار محترم تهران نیز همواره نسبت به این موضوع تاکید دارند که باید نهاد هایی از این دسته را تقویت کنیم و میتوانیم با استفاده از ظرفیت مهم خیرین در این جهت گام برداریم.
فرماندار شهریار با تاکید بر اینکه موسسات و نهادهای خیریه که کمک های مردمی را دریافت میکنند باید با محوریت و مجوز کمیته امداد امام خمینی(ره) به فعالیت های مرتبط بپردازند بیان داشت: باید در این رابطه با جدیت اقدام شود و از فعالیت غیر قانونی برخی موسسات جلوگیری شود که بتوان با نیاز سنجی های لازم مبالغ کمک های مردمی را در جاهای مورد نیاز هزینه کرد.
وی با ابراز اینکه اقدامات خوبی در این مجموعه با هدف اشتغال و کارآفرینی و کمک به بهبود شرایط اقتصادی در حال انجام است گفت: توجه به این امر ضروری است که حتی مبالغ اندک نیز میتواند گوشه ای مشکلات را بگیرند و گره گشا باشد و میتواند با جمع آوری این مبالغ، فضایی را برای کارافرینی از طریق خود کفا کردن افراد و فراهم کردن موقعیت کسب درآمد ایجاد نماید که این موضوع در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز حائز اهمیت است.
وی در انتها تاکید کرد: در این شرایط کشور که دشمنان با توطئه های متعدد و طمع ورزی های مختلفی را در ذهن میپرورانند باید به این نکته توجه داشت که ما راهی جز متکی بودن به خود نداریم که امری بسیار شرافتمندانه است.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 اسفند 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 28