En
تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397
کد 3060

امام جمعه شهریار در جلسه شورای اداری شهرستان شهریار

پیامبر اسلام اصلاح عوام امت را در اصلاح خواص امت میدانند

حجت الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه شهریار در هفتدهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار گفت: پیامبر اسلام(ص) اصلاح عوام امت را در اصلاح خواص امت میدانند و لذا لازم است خواص امت نسبت به این موضوع واقف باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ هفتدهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار به ریاست مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار و با حضور اعضای شورای تامین و اعضای شورای اداری شهرستان اعم از مسئولین و روسای دستگاه ها و ادارات شهرستان شهریار، نماینده حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای شهرستان شهریار در محل فرمانداری شهریار برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ حجت الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه شهریار در این جلسه با ذکر حدیثی از پیامبر مکرم اسلام(ص) درباره خواص امت که مسئولین، علما، عبادت کنندگان و تجار میباشد گفت: به گفته پیامبر اسلام اگر این خواص امت اصلاح شوند عوام جامعه اصلاح نیز خواهد شد.
امام جمعه شهریار با بیان اینکه علم و تجربه حد و اندازه ندارد که میتواند در شرایط و برهه های مختلف انسان را یاری کند افزود: مسئولین، بزرگان و حافظان مردم هستند و باید با علم و آگاهی و بکار گیری تجربه و تعاون با یکدیگر مردم را در برابر هجمه های دشمنان حفظ کرده و از گزند آنها در امان بدارند و اگر مسئولی ناشی بوده و وظیفه خود را بدرستی انجام ندهد برای مردم مشکل آفرینی میکند.
حجت الاسلام و المسلمین سالمی ادامه داد: علما به عنوان طبیبان جامعه، عباد عبادت کنندگان راستین و حقیقی و تجار با پاکدستی در مبادلات خود با مردم به فرموده پیامبر اسلام هر کدام وظیفه دارند نسبت به اصلاح خود و اموری که به آنها مرتبط است تلاش کنند که مردم با دیدن آنها بتوانند خود را اصلاح کرده و به سلامت و سعادتمندی در دینا و آخرت زندگی کنند و جامعه به انحراف کشیده نشود.
وی در انتها با تقدیر از مسئولین شهرستان شهریار به منظور انجام زحمات و تلاشهای فراوان کشیده شده در طول سال ابراز داشت: امیدواریم در سال جدید کارها و اقدامات مختلف با خرد جمعی و همدلی انجام شود که بتوان با کمک به مقام معظم رهبری، با قدرت در برابر دشمنان ایستادگی کنیم و با توجه به نظرات گروه های موافق و مخالف، در جهت اصلاح امور و پیشبرد امور، با صبوری شنوا بوده و راه حلی مناسب برگزیده شود.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 23 اسفند 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 33