En
تاریخ : سه شنبه 27 فروردين 1398
کد 3110

تاکید مهندس طاهری در جلسه حفط اراضی بیت المال:

آزاد سازی حرائم و بستر رودخانه ها، با جدیت انجام شود

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در جلسه حفظ اموال و اراضی بیت المال شهرستان شهریار تاکید کرد: آزاد سازی حرائم و بستر رودخانه های سطح شهرستان باید با جدیت انجام شود و هر مجموعه وظیفه ذاتی و قانونی خود را بدرستی انجام دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ جلسه حفظ اموال و اراضی بیت المال شهرستان شهریار با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، دکتر فاضل حسینی رئیس دادگستری، عسگری پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، سرهنگ یامینی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهریار، سرهنگ جوزانی فرمانده نیروی انتظامی، شهرداران و روسای ادارات مرتبط شهرستان شهریار در محل دادگستری شهریار برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در این جلسه با تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه و تسلیت به خانواده هایی که در برخی مناطق کشور دچار حادثه سیل شده اند، با اشاره به بارشهای فراوان و سیل اخیر گفت: این حادثه سبب بیداری عده ای در کشور شد که بستر فروشی ها و بی توجهی ها را کنار بگذارند و نسبت به اینکه کشور ما کشوری بلاخیر است بیش گذشته توجه کنند.

فرماندار شهرستان شهریار با بیان اینکه رخداد یک حادثه مختلف میتواند تجربه ای باشد که در آینده از پیشامد بسیاری از مشکلات ناگوار مشابه جلوگیری شود، افزود: در سیل سال 66، 330 نفر جان خود را از دست دادند اما سیل امسال در کل کشور جان 76 نفر را گرفت که آمار تلفات کمتر نشان میدهد به نوعی این قضیه بهتر مدیریت شده است که خوشبختانه در استان تهران با انجام اقدامات پیشگیرانه از رخداد سیل عظیم جلوگیری شد و باید با کسب تجربه در این خصوص، در آینده اوضاع را جامع تر و تخصصی تر مدیریت نمود.

مهندس طاهری با تاکید بر اینکه ما باید کاری را در دستور قرار دهیم که در آینده دچار مشکل نشویم و کارهایی را که به دلایل مختلف از دیدگان پنهان مانده است با دقت رصد و به آنها ورود کنیم اظهار داشت: امروز به یمن وجود دوستان پا به کاری که با تمام توان نسبت به این قضیه اهتمام ورزیده و دلسوز هستند، میتوانیم کارهایی واقعی و اساسی انجام دهیم و خدارا شاکریم که این فضا ایجاد شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار تاکید کرد: ما انتظار داریم هر مسئول در هر مجموعه ای که هست با شناخت درست وظایف ذاتی کاری خود، آنرا بدرستی انجام دهد و با وجود تمام پتانسیل های موجود و کارهایی که میتوان انجام داد این موضوع مهم رها نشود.

وی آزاد سازی رودخانه های شهرستان و مسیر آبهایی که به سبب بارندگی جاری میشوند را از موارد مهم قابل شناسایی و در دستور کار عنوان کرد و بیان داشت: اگر حجم روان آبهای ناشی از بارندگی از حد نرمال عبور کند، دردسر آفرینی کرده و لذا مسیری را انتخاب میکند که جایگاه خودش بوده است و ما آنرا بسته ایم و اینگونه تخریب های بسیار رخ میدهد.

فرماندار شهرستان شهریار از برگزاری جلسه ای با محوریت آزاد سازی حریم رودخانه ها در شهرها و روستاها و امضای تفاهم نامه میان ادره امور آب و شهرداری ها خبر داد و گفت: در تمام شهرها، حرائم باید بطور کامل آزاد سازی و تحویل گردد و ضمن نظارت مستمر بر آنها به هیچ وجه نباید کوتاهی های گذشته تکرار شود.

مهندس طاهری بر انجام فرایند آزاد سازی بستر ها و حرائم و علامت گذاری رودخانه ها همراه با تقویم کاری مشخص و منظم تاکید کرد و خاطرنشان کرد: برخی نقاط شهرستان نیاز به آبخیز داری دارد و نیاز است در این رابطه اقدامات مورد نیاز انجام بگیرد.

فرماندار شهریار در انتها گفت: هدف ما انجام کار درست، قانونی و به صلاح تمام مردم شهرستان است و در این راه با پشتیبانی تیم قوی شورای تامین در برابر برخی سوء استفاده ها با تمام توان مقابله خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد مشکلات مشابه ناشی از سیلاب در شهرستان شهریار ایجاد شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 27 فروردين 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 58