En
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
کد 3134

مهندس طاهری در دانشگاه آزاد واحد شهریار:

علم و دانش لازمه ی توسعه پایدار در ابعاد مختلف

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در مراسم گرامیداشت هفته معلم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار گفت: علم و دانش لازمه توسعه ی پایدار در ابعاد مختلف است که باید توام با کار و تلاش، بدرستی در جامعه تبیین گردد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ همزمان با شهادت استاد مطهری و گرامیداشت هفته معلم، مراسمی برای بزرگداشت مقام معلم با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، رئیس دانشگاه، هیات علمی و اساتید دانشگاه آزاد واحد شهریار در این دانشگاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در این مراسم با تبریک به مناسبت هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاتند شهید مرتضی مطهری، با بیان اینکه این دانشگاه میبایست به عنوان محر در غرب استان قرار بگیرد گفت: ادارات کل مختلفی با استقرار در شهرستان شهریار به عنوان محور غرب استان فعالیت میکنند لذا لازم است با اساتید و هیات علمی خوبی که با مدیریت دکتر فتحی رئیس دانشگاه مشغول تلاش هستند این امر را تحقق ببخشند.

فرماندار شهرستان شهریار با بیان اینکه ای کاش معلمین و اساتید ما محور همه توجهات در ایران و تمام دنیا قرار بگیرند اظهار داشت: محور تمام توسعه ها باید علم و دانش و شناخت درست از اطرف باشد و اگر این موضوع بدرستی تبیین شود مسائل و مشکلات حل خواهد شد و میتوان شرایط رفاه و آسایش مردم را ایجاد کرد.

مهندس طاهری با اشاره به اینکه در بحث دانش و تربیت در کشور ما نقیصه فراوان است افزود: اگر معلم و استادی در این منصب ها ایستاده و انجام وظیفه میکند چیزی جز عشق در وجود او نیست و به ساختن بشریت وارد این جرگه شده اند و با وجود اینکه توجهات لازم به این طیق مهم نشده است اما همواره بصورت صادقانه و دلسوزانه خدمت میکنند.

وی توسعه پایدار در ابعاد مختلف را نیاز به کسب علم و دانش پایه و اصولی دانست که اصلی ترین عامل حرکت رو به جلو برای یک کشور میباشد در ادامه گفت: شاید از نظر کمی به این موضوع رسیده ایم و مردم ما به مهارت های مختلفی دست پیدا کرده اند اما از نظر کیفیت باید تجدید نظر کنیم و اگر یک دانشجو از دانشگاه پا به عرصه اجتماع بگذارد و بخواهد منشاء تغییر و تحول باشد باید حتما مقدمات، زمینه ها و زیر بنایی اصولی شکل بگیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با تاکید بر اینکه در مجموعه آموزش و پرورش و موضوعات علمی و دانشی کشور نیاز به تحولات و بروز شدن دارد خاطرنشان کرد: تحولاتی در این زمینه در حال انجام است که کمک تمام معلمین و اساتید را میطلبد که همانند گذشته سیستم نظام آموزشی را جهت تغییر دادن مثبت آن یاری نمایند.

فرماندار شهریارافزود: این تحول باید به نوعی ایجاد شود که همراه با کشورهای توسعه یافته حرکت کنیم و تغییر و تحولات مثبت و موثر را اعمال کنیم که در این راستا توجه به وضعیت معیشت معلمین، اساتید و فرهنگیان کشور موضوعی حائز اهمیت میباشد.

مهندس طاهری با اشاره به فضاهای مجازی که سهولت دسترسی به تمام نقاط دنیا را برای فرزندان ما مهیا کرده است تصریح کرد: متاسفانه این مقوله، یک زمانی به فراموشی سپرده شد و فرزندان ما به دلیل بدآموزی ها و موضوعات اشتباهی که وجود داشت علاقمند به کسب درآمد از راه های غیر از کار و تلاش و زحمت هستند که قطعا اینکه ثروت و جایگاهی بدون زحمت بدست آید پایدار نخواهد بود.

وی در انتها گفت: اگر نظام در سیستم آموزشی خود با کمک اساتید بزرگوار کشور بیمه شود و یکبار در رابطه با سیستم آموزشی به نقطه ای برسد و کسانیکه آموزش میبینند در آینده ثمر بدهند و تحول بصورت بنیادی و اساسی صورت بگیرد و در تمام محورها دقت شود و سیاست های کلان نظام به گونه ای پیاده شود که اهداف بصورت پخته اعمال شود، این سیستم پایدار و کم نقص و مستحکم به راه خود ادامه خواهد داد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 14 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 10