En
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
کد 3148

وزیر آموزش و پرورش در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب:

مدرسه باید به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد

دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با مدرسه محوری در شهرستان شهریار گفت: مدرسه باید به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد و متکی به بخشنامه ها و دستورالعمل ها نباشد و خود را پویا سازد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ به مناسبت هفته معلم، همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با حضور دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش، مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، مهندس محمودی نماینده مردم حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین سادات رسول امام جمعه باغستان، روسای آموزش و پرورش شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد، روسا و مسئولین استان تهران و شهرستان شهریار و جمع کثیری از معلمین، مدیران و فرهنگیان فرهیخته و گرانقدر شهرستانهای شهریار و قدس و ملارد در محل اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش با تبریک به مناسبت هفته معلم و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه با وجود بدنه قوی موجود در آموزش و پرورش و در اختیار قراردادن ساز و کارهای مناسب به مدارس، شاهد روزی خواهیم بود که معلم مشکل معیشت نداشته باشد، اظهار کرد: برای موفقیت باید به روز باشیم تا به آموزش و پرورشی پیشرفته‌ و در شان مردم، مورد نظر مقام معظم رهبری و مطابق با سند تحول دست پیدا کنیم.

دکتر سید محمد بطحایی با تاکید بر اهمیت بالای تربیت دانش آموزان و وظیفه ارزشمندی که بردوش معلمین زحمت کش وجود دارد، اظهار داشت: مسیر تربیت برای دانش‌آموزان به شکلی که متصف به ویژگی‌های رب در مدرسه شوند را هموار می‌کنیم، لذا به همین دلیل در نظام تعلیم و تربیت اسلامی معلمی امری مقدس است، چرا که معلم مسیر را هموار می‌کند تا دانش‌آموزان به صفت باری‌تعالی متصف شوند بنابراین معلمان در جامعه نقش انبیاء را دارند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول که هدف یادگیری که تربیت است را تصحیح و بهبود میبخشد، در ادامه گفت: این سند دربردارنده تمام امور مرتبط با در نظر گرفتن شرایط روز و شناخت از نقاط قوت و ضعف میباشد، همچنین میبایست در مدرسه یادگیری توام با نشاط وجود داشته باشد به این دلیل که یادگیری در شکل دیگری ایجاد نمی‌شود و اگر بر ساخت و تجهیز مدارس و استفاده از رنگ‌های روحیه بخش و نحوه یادگیری با نشاط دانش‌آموزان تاکید می شود به این خاطر است که یادگیری و تربیت در فضای بانشاط شکل می‌گیرد.

این مقام عالی وزارت در کشور افزود: باید به سمتی برویم که مدرسه روی پای خود بایستد و متکی به بخشنامه ها و دستورالعمل های ادارات بالادست نباشد، زیرا همه مراتب تربیت و یادگیری در مدرسه است لذا هر چیزی در خارج از مدرسه باید در خدمت این موضوع باشد تا بتوان شاهد رشد و نمو و پویایی آن بود.

دکتر بطحایی به حجم سنگین فعالیت‌های تدارکاتی و گزارش‌نویسی و سایر موضوعاتی که امکان اداره مدرسه را مانع می‌شوند، اشاره کرد و گفت: وظیفه دارم این موارد را به تدریج حذف کنم و توامان باید مسائل و مشکلات مدارس را کاهش دهیم و از سوی دیگر باید انگیزه معلم را افزایش دهیم تا کار اصلی معلم، معلمی باشد. بنابراین مصمم هستیم مدرسه به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد و امر و فرمان خارج از مدرسه کاهش یابد. مدرسه می‌تواند امور خود را پیگیری کند لذا فاصله زیاد مرکز سیاست‌گذاری با مدارس باید کاهش یابد.

وی با تاکید بر جلوگیری از ارسال بخشنامه‌های متعدد به مدارس گفت: یقین دارم با بدنه قوی موجود در آموزش و پرورش در صورتی که ساز و کارهای موجود را در اختیار مدرسه قرار دهیم روزی خواهد رسید که معلم مشکل معیشت نداشته باشد؛ اما یادمان نرود برای موفقیت در این مسیر باید به روز باشیم و خود را با مسائل آشنا کنیم تا به آموزش و پرورش پیشرفته‌ای که در شان مردم و مورد نظر رهبری و سند تحول است برسیم.

لازم به ذکر است؛ در انتهای این همایش با حضور دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی حاضر، از مدیران و معلمین نمونه منطقه ای و کشوری با اهدای لوح سپاس و هدیه ای یادبود، تجلیل شد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 31