En
تاریخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
کد 3197

مهلت استعفای کاندیداهای انتخابات مجلس از پست‌های قانونی اعلام شد

حسن‌بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: کاندیداهای انتخابات یازدهمن دوره مجلس باید در تاریخ معین شده ۱۰ الی ۱۶ خردادماه از سمت و پست های قانونی تعریف شده خود استعفا دهند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ شکرالله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان و معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در گفتگو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به مهلت قانونی مقرر شده برای استعفای کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از پست‌های قانونی اظهار داشت: در امر برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اره زمان‌های حساسی وجود دارد که اگر نسبت به آن توجه و اهتمام لازم صورت نگیرد این مسئله برای کاندیداها و مجریان برگزاری انتخابات مشکل‌آفرین خواهد شد به عنوان نمونه کاندیداهای تصدی پست نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون باید ۶ ماه قبل از ثبت نام در انتخابات از پست قانونی تعریف شده خود استعفا دهند.
 
وی افزود: مهلت استفاده داوطلبانه مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۱۰ خرداد ماه تا ۱۶ خرداد ماه سال جاری خواهد بود و بر این اساس کاندیداهای انتخابات مذکور باید در تاریخ معین شده از سمت و پست های قانونی تعریف شده خود استعفا دهند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان تهران تصریح کرد: بر این اساس اگر فردی هنگام ثبت نام انتخابات مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات بوده و در تاریخ مشخص شده از سمت قانونی خود استعفا نداده باشد یا ثبت نام وی صورت نمی گیرد یا پرونده نامبرده از پروسه ثبت نام کنار گذاشته خواهد شد.
 
حسن بیگی یادآور شد: به عنوان نمونه اگر فردی در تاریخ ۱۰ آذرماه سال جاری برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام کند قطعاً باید در تاریخ دهم خرداد ماه امسال استعفای خود را به صورت رسمی انجام داده باشد. بدیهی اینکه استعفای این افراد نیست به تنهایی کفایت نکرده و فرد مستعفی نباید تحت هیچ شرایطی در پست خود خدمت کند.
 
 معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران خاطرنشان کرد: مبنای برنامه های وزارت کشور در پروسه برگزاری انتخابات بر اساس قانون استوار بوده و فرمانداری ها و عوامل اجرایی انتخابات باید لزوم بی طرفی در تمامی روند برگزاری را رعایت کنند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان تهران تاکید داشت: ستادهای اجرایی انتخابات باید به گونه‌ای در مناسبات اجرایی خود اقدام کنند که شائبه طرفداری از فرد یا گروه خاصی در ذهن آحاد جامعه به وجود نیاید و باید تلاش کنیم تا مردم این اطمینان را داشته باشند که مجموعه این عوامل اجرایی انتخابات از رای آنها در صندوق‌های رای صیانت خواهد کرد.
 
وی یادآور شد: مردم عزیز این اطمینان را داشته باشند که فعالیت های انتخاباتی افراد از هم اکنون مورد رصد قرار گرفته و در صورت بروز تخلف از سوی هر یک از کاندیداها مراتب از سوی هیئت های بررسی صلاحیت نامزدها و مراجع قضایی بر اساس قانون مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
 
رئیس ستاد انتخابات استان تهران در پایان نیز تاکید داشت: توصیه ما به همه کاندیداها و افرادی که قصد شرکت در انتخابات را به عنوان نامزد انتخاباتی دارند این است که از تبلیغات انتخاباتی زودهنگام پرهیز کرده و برنامه‌های تبلیغاتی خود را به زمان معین شده قانونی موکول کنند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 117