En
تاریخ : جمعه 14 تير 1398
کد 3254

استاندار تهران در جشن بزرگ ریحانه:

افزایش سطح زیر ساخت شهرستانهای غرب استان تهران در اولویت برنامه ها قرار دارد

دکتر محسنی بندپی استاندار تهران در جشن بزرگ ریحانه به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر در شهرستان شهریار گفت: با توجه به تراکم بالای جمعیتی در شهرستانهای غرب استان تهران بوِیژه در شهریار، افزایش سطح زیر ساختی و زیر بنایی، برنامه راهبردی ما بوده و در اولویت میباشد که مورد اهتمام جدی مسئولین استانی و شهرستانی قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ پس از افتتاح پروژه های عمرانی شهر وحیدیه که با حضور استاندار تهران و هیات همراه انجام شد، جشن بزرگ ریحانه به مناسبت ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر با حضور دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران، مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، مهندس محمودی‌شاه‌نشین نماینده مردم شهریار‌، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و جمعی دیگر از مسئولین دستگاه‌ها و ادارات شهرستان و شهری در سالن خلیج فارس شهر وحیدیه برگزار شد.

بنابر این گزارش؛ دکتر محسنی بندپی استاندار تهران در جشن بزرگ ریحانه با تبریک به مناسبت دهه کرامت و روز دختر و تقدیر از مسئولین شهرستان به جهت تلاش برای تزریق نشاط در سطح جامعه که با برپایی جشن هایی با شادی معنوی همراه است، با اشاره به زندگی حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: زندگی ایشان سرشار از عطوفت و مهربانی و وفاداری به تمام افراد خانواده میباشد و این صفت در تمام دختران ایران اسلامی وجود دارد.

استاندار تهران با تاکید بر بهره گیری از سبک زندگی ائمه و نهادینه کردن آن در تمام مراحل زندگی اظهار داشت: قطعا این امر میتواند بسیاری از گره ها و گرفتاری ها را برطرف کند و این دهه دو ویژگی دارد که شامل خدمات کریمانه و عالمانه، و مهربانی به سنت ائمه معصومین که اخلاق و همبستگی و مشارکت اجتماعی است میباشد و قطعا میتواند روحیه جامعه و سطح امیدواری مردم در زندگی را ارتقا ببخشد.

دکتر محسنی بندپی با اشاره به اینکه بعد اول اینویژگی که خدمت کریمانه است به مسئولین بازمیگردد افزود: مسئولین میبایست وظیفه مندی را در خود تقویت کرده و در راستای خدمت کریمانه به مردم بدرستی عمل نمایند و شرایطی را فراهم کنند که ضمن عمل به قانون، بعد دوم ویژگی دهه کرامت، بروز و تجلی پیدا کند که خداراشکر مسئولین شهرستان شهریار این هبستگی و همکاری را در جهت انجام کار را دارا میباشند و در سایه این وحدت و هماهنگی اقدامات خوب و موثری در دست انجام دارند که میتواند در زندگی تمامی مردم شهرستان اثرگذار باشد.

استاندار تهران با اشاره به افتتاح پروژه های شاخص و مورد نیاز شهرستان و شهر وحیدیه، اظهار داشت: پروژه‌ها و طرح‌های رفاهی، ترافیکی و خدماتی خوبی در شهر وحیدیه از شهرستان شهریار با استانداردهای روز دنیا افتتاح شد که شاید مهم ترین آنها افتتاح تقاطع غیر همسطح میباشد که گره ترافیکی جاد شهریار به رباط کریم را مرتفع میکند و با روشنایی که در مسیر بالا دستی آن ایجاد شده دیگر شاهد تصادفات و حوادث ناگوار در این منطقه نخواهیم بود.

وی افزود: همچنین، تکمیل و اتمام عملیات احداث مدرسه ۱۵ کلاسه با ظرفیت تحصیل ۸۰۰ دانش‌آموز نیز از طرح‌های درخوری بود که می‌تواند در راستای ارتقا شاخص‌های آموزشی این منطقه و شهرستان، نقش قابل توجهی ایفا کند‌.

مقام عالی دولت در استان تهران، تصریح کرد: مسئله‌ای که نباید از آن غافل باشیم، بحث کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران، بخصوص در غرب استان بوده که خوشبختانه این چالش با پیگیری‌های فرمانداران و مسئولین سایر دستگاه‌های ذیربط مورد اهتمام ویژه قرار گرفته است‌ و با توجه تراکم بالای جمعیت، برنامه راهبردی ما افزایش سطح زیر ساخت ها میباشد. 

محسنی‌بندپی، خاطرنشان کرد: از محل منابع ملی، یاری خیرین بزرگوار و ارزش افزوده، اعتباراتی برای اتمام طرح‌های نیمه تمام  و احداث پروژه‌ها و مراکز آموزشی اختصاص می‌یابد که به صورت مستمر در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گرفته است.

استاندار تهران در پایان یادآور شد: برنامه‌های مطالعاتی پروژه قطار ریلی غرب استان تهران به پایان رسیده و هفته آینده جلسه‌ای را برای فراهم کردن بستر لازم در راستای آغاز عملیات اجرایی این پروژه مهم با حضور دستگاه‌های مربوطه برگزار می‌شود و امیدواریم که به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم‌. بدون تردید این پروژه، نقش قابل توجهی در روند عبور و مرور مردم منطقه و سهولت ترافیکی آن ایفا خواهد کرد.

  • نوشته شده
  • در جمعه 14 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 24