En
تاریخ : يکشنبه 20 مرداد 1398
کد 3377

برگزاری اولین جلسه آموزشی تربیتی سفیران زن در شهرستان شهریار

اولین جلسه آموزشی تربیتی سفیران زن در شهرستان شهریار با برنامه ریزی اداره بهزیستی شهرستان شهریار و با همکاری موسسه اندیشه ورزان برنا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ اولین جلسه تربیت سفیران زن با تدریس کارشناس تربیتی خانم بهشته اسلامی مدیر موسسه اندیشه ورزان برنا با برنامه ریزی اداره بهزیستی شهرستان شهریار و با همکاری شهرداری صباشهر در فرهنگسرای ایثار شهرک ویره برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ مدیر موسسه مهر ورزان برنا در این جلسه با تاکید بر لزوم آموزش مهارت فرزندپروری گفت: بسیاری از والدین مهارت تصمیم گیری و حل مسئله را بلد نیستند و باید در این زمینه آموزش های لازم فرا بگیرند و میبایست از اعتماد به نفس نسبی برخوردار باشند چراکه کودکان بسیاری از رفتارها را بصورت مشاهده ای از والدین خود یاد میگیرند.

این مشاور خانواده و روانشناس تربیتی درباره اهمیت فرزندپروری صحیح در خانواده ها گفت: تربیت، دستوراتی است که در خانواده و یا مدرسه آموزش داده میشود، پدری که وارد خانه میشود و با تندگویی، رفتار خشنی از خود بروز داده و اهمیت به فرزند خود نمیدهد، رفتاری با عنوان محبت در خانواده انتقال داده نشده و فقدان محبت و هیجان ایجاد میشود.

وی با اشاره به به سبک های فرزندپروری و تاکید بر شیوه تربیتی مقتدارنه به پیشنهاد مواد مخدر بین نوجوانان، بیان کرد: افرادی که با انگیزه صمیمیت وارد میشوند و در دوستی، محبت ایجاد میکنند و برخوردی را که فرزند در خانواده از پدر و مادر و حتی در مدرسه از معلمش ندیده است از وی میبیند، حال اگر پیشنهادی نادرست به او داده شود و نسبت به تربیت در خانواده سهل انگاری یا سخت گیری شده باشد به راحتی حذب آن خطر میشود؛ بنابراین در خانواده ها فراهم کردن تمامی امکانات و خواسته های فرزندان لازم نیست و باید آنها مورد توجه و محبت قرار بگیرند. 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 20 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 57