En
تاریخ : شنبه 9 شهريور 1398
کد 3463

مهندس طاهری در نماز جمعه شهریار:

ویژه هفته دولت(35)/ در دست اقدام بودن 85 پروژه با اعتبار 1450 میلیارد تومان

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در سخرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهریار به مناسبت هفته دولت گفت: علاوه بر 94 پروژه با اعتبار 550 میلیارد تومان که در هفته دولت افتتاح شدند و یا قابل افتتاح هستند، 85 پروژه دیگر با اعتبار 1450 میلیارد تومان در دست اقدام داریم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ همزمان با آخرین روز از هفته دولت و سالروز شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر بدست عناصر تروریستی گروهک منافقین، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر شهریار به امامت جمعه حجت الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه شهریار و با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، مسئولین دستگاه های اجرایی و مدیران نهادها و مردم متدین و نمازگذار شهریار در مصلی نماز جمعه این شهر اقامه گردید.

بنا بر این گزارش؛ مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در سخرانی پیش از خطیه های نماز جمعه، با تسلیت پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری ماه محرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت رجایی و باهنر، با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی علی رغم تمام توطئه ها و دشمنی های دشمنان در ابتدا تا اکنون هیچگاه توقف نداشته است، گفت: خدارا شکر می کنیم که در این نظام عمر خود را سپری میکنیم و اگر مقایسه و تحلیلی منصفانه درباره بعد از انقلاب و پیش از آن صورت بگیرد این موضوع روشن خواهد شد که این نظام با شدت و ضعف دولت های مختلف، هر روز پیشرفت های بیشتر و چشمگیرتری را تجربه کرده است.

فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به جایگاه مقتدر و قدرتمند جمهوری اسلامی در دنیا اظهار داشت: امروز هر تصمیمی که توسط قدرت های جهان بخواهد اتخاذ شود باید نظر و دیدگاه جمهوری اسلامی لحاظ گردد و آنها ناچار هستند که این نظام را در تمامی اهداف و برنامه های خود ببینند که این مهم به برکت دین اسلام و کار و تلاش مستمر مسئولین و صبر و بردباری مردم ایران اسلامی حاصل شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با تاکید بر اینکه انجام کار برای مردم و خدمتگزاری مهم ترین و بالاترین عبادت برای هر مسئولی قلمداد میشود خاطرنشان کرد: با وجود فشارها و تحریم های متعدد در طول این انقلاب و اینکه دشمنان نمیخواستند چهل سالگی انقلاب برسد، اما علی رغم خواست آنها همواره بودند افرادیکه با ایثار و از خودگذشتگی، صادقانه خدمت کردند و عبادت را جز خدمت به خلق نمی دانستند و به تحکیم پایه های انقلاب پرداختند، لذا ما نیز باید از خداوند بخواهیم توفیق خدمتگزاری را کسب نماییم.

مهندس طاهری با بیان اینکه در سال گذشته و پیش رو با وجود شرایط سخت جذب اعتبار و کمبود اعتبارات و مشکلات فراوان، در شهرستان شهریار به تاسی از کل کشور اقدامات و پروژه های بسیار خوبی به انجام رسید تصریح کرد: با تاکید بر جذب سرمایه گذار توانستیم گام های مثبتی در جهت بهبود روند تولید و اشتغال برداریم اما با وجود اینکه از تمان توانمان استفاده کردیم اما از این عملکرد نیز برای شهرستان شهریار با جمعیت 800 هزار نفری راضی نیستیم.

وی در تشریح مجموعه اقدامات انجام شده در هفته دولت، بیان داشت:  94 پروژه با اعتبار 550 میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح در شهرستان داشتیم که این تعداد نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش داشته و اشتغال 4 هزار نفری را ایجاد کرده است و همچنین 85 پروژه در دست اقدام دیگر را نیز با اعتبار 1450 میلیارد تومان که اکثر آنها بیش از 60 درصد فرایند تکمیل آنها انجام شده است را برای افتتاح برنامه ریزی کرده ایم.

فرماندار شهریار از تحویل 10 مدرسه در سال جاری خبر داد و افزود: این مدارس افزایش 180 کلاس درسی را بهمراه دارد و همچنین برای سال آینده نیز 15 مدرسه دیگر را به آموزش و پرورش تحویل خواهیم داد که بتوان به سطح استاندارد سرانه های آموزشی در شهرستان دست پیدا کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با اشاره به پروژه 10 هزار راس دامی شرکت میهن و پالایشگاه شیر کاله در شهرستان شهریار، خاطرنشان کرد: این دو پروژه با سرمایه گذاری بسیار قابل توجه تاثیرات مثبتی بر روی اشتغال خواهند داشت و خوشبختانه بالای 70 درصد کار آنها انجام شده و امیدواریم در دهه فجر امسال افتتاح گردد.

مهندس طاهری با بیان اینکه 14 واحد تولیدی با اعتبار 75 میلیارد تومان با اشتغال 470 نفر شروع بکار کرده اند اظهار داشت: در همین هفته دولت و در شرایط سخت اقتصادی فعلی کشور، شرکت های تولیدی و صنعتی همچون ایران یاسا و چراغ مدرن که در حال ورشکستگی و بهره وری منفی بودند  با اقدامات و کارهای صورت گرفته در روزهای گذشته خط تولید اضافه کرده و جذب نیرو داشته اند و امروز خوشبختانه وضعیت تولیدکنندگان شهرستان شهریار خوب است.

وی با بیان اینکه مفتخریم که اجازه ندادیم یک واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان تعطیل شود افزود: بصورت هفتگی با بازدید از واحد های تولیدی و کارخانه ها، اوضاع و شرایط آنها را بررسی و به مسائل و مشکلات آنها در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی میکنیم و هر کاری که بتوانیم برای حفظ تولیدکنندگان فعلی انجام خواهیم داد.

فرماندار شهرستان شهریار با تاکید بر تسهیل روند سرمایه گذاری ضمن داشتن وحدت و همدلی میان مسئولین و مردم اظهار داشت: برای پیشرفت باید از هر گونه دودستگی و انشقاق پرهیز کنیم و همه برای خدمت به مردم در یک جبهه فعالیت کرده و توانمان را برای ساماندهی اوضاع و شرایط بکار بگیریم تا بتوان شاهد کاهش مشکلات بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با بیان اینکه اگر کسی از مسیر خدمت صادقانه منحرف شود و عقوبت را در نظر نگیرد قطعا متضرر خواهد شد تصریح کرد: قانون با هیچ کس تعارف ندارد لذا باید هوشیار بوده و با عبرت گرفتن از گذشته، با قدرت و صلابت وارد آینده شویم زیراکه مردم از ما توقع دارند و اعتماد کرده اند که میتوانیم مسیرشان را هموار کنیم.

وی همچنین افزود: باید انتظارات مردم به گونه ای مرتفع شود که در طول مسیر ضرری به مجموعه ما وارد نشود و شهرستان بدست کسانی اداره شود که کارآزموده بوده و تجربه داشته باشند و لذا از انجام کار انتحاری پرهیز کنیم، و ضمن رعایت قانون مداری احترام متقابل برای همدیگر قائل شویم و با برنامه ریزی درست و هدفمند به گونه ای عمل گردد که ناراحتی های گذشته تکرار نشود.

فرماندار شهرستان شهریار در انتها نیز با اشاره به در پیش بودن انتخابات سال جاری و لزوم فراهم کردن زمینه های مورد نیاز مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: همدلی و وفاق میان مسئولین و حضور گرم و پرشور مردم در انتخابات میتواند بار دیگر مهری باطل بر نقشه های شوم و توطئه های دشمنان بزند و ارکان اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران را تحکیم بخشد که لازم است به این رویداد مهم بسیار توجه شود.

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 40