En
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398
کد 3572

در راستای صیانت از بهداشت عمومی صورت گرفت:

صدور حکم متخلف کشتار غیرمجاز دام در شهرستان شهریار

حکم قضایی متخلفی که اقدام به کشتار غیرمجاز دام و عرضه آن بطور غیر بهداشتی کرده بود، با شکایت اداره دامپزشکی شهرستان شهریار صادر گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ دکتر خدابخشی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شهریار در خصوص کشتار غیرمجاز دام که از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی می باشد افزود: علاوه بر خطرات انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام، باعث آلودگی زیست محیطی می شود و متاسفانه عده ای با کشتارهای غیرمجاز دام زمینه احتمال شیوع آلودگی های انگلی و میکروبی و ویروسی را فراهم می کنند.

بنا بر این گزارش؛ رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شهریار با تاکید بر اینکه اداره دامپزشکی با جدیت وظایف نظارتی- بهداشتی  خود را دنبال میکتد خاطرنشان کرد: در همین راستا فرد متخلفی که اقدام به عرضه گوشت کشتار غیرمجاز نموده بود، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی گردید که پس از پیگیری های لازم بنا به نظر دادگاه کیفری، بزه متهم محرز و حکم 6 ماه حبس تعزیری برای وی صادر گردید.

دکتر خدابخشی در خصوص نقش کشتارگاه های مجاز که با نظارت های بهداشتی و رعایت موارد شرعی اقدام به کشتار میکنند و در سلامت گوشت نقش موثری را ایفا کیکنند اظهار داشت: در این اماکن، لاشه ها بعد از ذبح در مرحله پیش سرد قرار می گیرند که این امر موجب ارتقای کیفیت گوشت و پیشگیری از انتقال بعضی بیماری های مشترک از جمله بیماری تب کریمه کنگو می شود.

وی در انتها توصیه کرد: شهروندان از مراکزی گوشت خریداری کنند که تحت نظارت و مهمور به مهر بهداشتی و برچسب دامپزشکی باشد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موضوع را از طریق شماره تلفن اداره دامپزشکی شهرستان شهریار اطلاع رسانی نمایند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 96