En
تاریخ : چهارشنبه 18 دي 1398
کد 3668

به ریاست مهندس طاهری:

برگزاری هشتمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهریار

هشتمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به ریاست مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در شهرداری وحیدیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ هشتمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر به ریاست مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار و با حضور سلامت بخش شهردار وحیدیه، صیفوری رئیس اداره ورزش و. جوانان، نیکخواه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی دیگر از مسئولین مرتبط در سالن جلسات شهرداری وحیدیه برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در این جلسه با عرض تسلیت شهادت جانسوز شهید سپیهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدشان، تسلیت جان باختن عده ای از مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت در شهر کرمان و تسلیت جان باختن جمعی از هم وطنان عزیزمان و مردم سایر دیگر کشورها در حادثه هواپیمای اوکراینی و ابراز همدردی با خانواده ها و بازماندگانشان، در ادامه با تاکید بر اهمیت فعالیت شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر، جدیت بیشتر دستگاه ها و ادارات عضو این شورا را خواستار شد و گفت: با سلسله اقدامات صورت گرفته و طرح های ضربتی مبارزه با مواد مخدر، شاهد کاهش توزیع این گونه مواد در شهرستان و تشدید برخورد ها با توزیع کنندگان آن نسبت به گذشته هستیم اما قطعا انتظار به حق مردم در این خصوص بیشتر است و ما موظف هستیم با تلاش بیشتر و موثرتر، نتایج را به طرز ملموسی برای مردم نشان دهیم.

فرماندار شهرستان شهریار با بیان اینکه همزمان در کنار تشدید مبارزه با گسترش مواد مخدر، آگاهی بخشی بیشتر به خانواده ها و جریان سازی جهت بازگو کردن خطرات و آسیب های ناشی از استفاده از مواد مخدر و افیونی، راهکار مهم دیگری برای مقالبه با معظل مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: ظرفیت های بسیاری در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی وجود دارد که ادارات و دستگاه های ذیربط می توانند از آنها بهره بگیرند. همچنین لازم است طبق تاکیدات مکرر، نسبت به ایجاد گرمخانه هایی جهت نگهداری معتادین متجاهر اقدام گردد و همچنین افراد معتادی که توسط نیروی انتظامی جمع آوری می شوند در مکان های مناسبی قرار بگیرند و فرایند ترک و برگرداندن آنها به روال طبیعی زندگی صورت بگیرد و نسبت به این موضوع مهم کم توجهی نشود.

مهندس طاهری با اشاره به لزوم آموزش و مهارت به معتادین در طول فرایند ترک اعتیاد در مراکز و اماکن مختص به این کار تصریح کرد: معتاد، از ابتدای به ورود به کمپ تا زمانی که بطور کامل ترک نکرده است می بایست تحت مراقبت، درمان و مهارت آموزی قرار بگیرد و بیهوده پس از مدتی به سطح جامعه بازگردانده نشوند که البته برای این موضوع هم برنامه ریزی هایی انجام شده است که همکاری همه مسئولین و مدیران مرتبط مورد نیاز است تا بتوان به صورت موثر و کارآمد، معتادین متجاهر را ساماندهی کرد.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه از یکی از ورزشکاران شهرستان شهریار که با حمل پرچم مزین به تصاویر شهید سلیمانی و شهید ابو مهدس المهندس قصد دارد با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگاه داشتن یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم و همچنین اشاعه موضوع بهینه سازی مصرف انرژی، مسیر خلخال به مشهد مقدس و سپس به کرمان را با دوچرخه رکاب بزند، تقدیر و تشکر بعمل بعمل آمده و برای وی آرزوی سلامتی و موفقیت شد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 دي 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 35