En
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 3779

رییس شورای اسلامی شهریار: عقب ماندگی های شهریار باید جبران شود

رییس شورای اسلامی شهریار با اشاره به اینکه شهریار بزرگترین شهرستان استان تهران و دوازدهمین شهرستان پرجمعیت کشور است، عقب ماندگی هایی در حوزه های عمرانی دارد که باید باسرعت جبران شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، بهزاد درخشان رییس شورای اسلامی شهر شهریار با بیان این مطلب افزود :در افق چشم انداز 1400، شهریار دارای250هزار نفر جمعیت  پیش بینی شده اما این جمعیت هم اکنون به حدود 400 هزار نفر می رسد که کمبود ها و کاستی هایی در بخش های مختلف و سرانه ها شاهد هستیم.وی با اشاره به عقب ماندگی های شهریار گفت : کرج در سال 1330 و شهریار در سال 1331 دارای شهرداری شدند  این درحالی است که کرج به دنبال تحقق بودجه  سه هزار میلیارد تومانی  و شهریار با فاصله بسیار به دنبال تحقق بودجه 550 میلیارد تومانی است.
رییس شورای اسلامی شهریار اضافه کرد: تا پایان سال نیزدر خوشبینانه ترین وضع، حدود چهل درصد بودجه جذب خواهد شد   این درحالی است که درآمد شهرداری به دلیل مشکلات قضایی و شرایط سخت حاکم بر شهرداری در سالجاری ،به چهل میلیون تومان در روز کاهش یافته است.وی افزود: شعار تحقق بودجه هزار میلیارد تومانی برای شهریار ، شعار  بیراهی نبوده و شهریار با توجه به قابلیت های اقتصادی ، سرمایه گذاری و گردشگری و افزایش بهره وری ،می تواند به این هدف دست یابد.
وی با اشاره به توانمندی شهریار در حوزه اقتصادی گفت : طبق ممیزی املاک ،شهرداری دارای پنج هزار میلیارد تومان املاک شهری است که می توان با ایجاد شرکت های فعال درزیرمجموعه ، برای آن ارزش افزوده ایجاد کرد.
این مقام مسئول، نگاه خدماتی صرف به شهرداری را اشتباه دانست و گفت: باید به سمت حاکم کردن نگاه اقتصادی در شهرداری حرکت کرد و با مدیریت علمی و جهادی و با نگاه خدمت به رفع کمبودها و جبران عقب ماندگی ها همت گماشت.
 

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 20