En
تاریخ : يکشنبه 14 دي 1399
کد 4356

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار

وجود ۱۹ خانه هلال روستایی در شهریار/ اجرای طرح ناظران سلامت تداوم دارد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با اشاره به وجود ۱۹ خانه هلال روستایی در سطح شهرستان و لزوم فعال شدن این خانه‌ها با کمک دهیاری‌ها، گفت: طرح ناظران سلامت به منظور نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی با مشارکت جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر در سطح شهریار تداوم دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، حسین عربی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار دارای یک مجتمع امدادی، آموزشی و فرهنگی است و ۵ نمونه از این مجتمع در کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها در شهریار است.

وی افزود: این مجتمع ظرفیت پوشش چندین استان همجوار را نیز داشته و قابلیت برگزاری دوره‌های آموزشی منطقه‌ای و کشوری نیز در این محل وجود دارد و نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی نیز برای استفاده در مواقع بحرانی و اضطراری در این مجتمع پیش بینی شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار بیان داشت: طرح ناظران سلامت از ابتدای آذرماه با همکاری شبکه بهداشت و ناحیه مقاومت بسیج به منظور نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شده است.

عربی گفت: در این طرح با ۳ پایگاه ثابت به صورت تلفنی نیز از خانواده‌های درگیر با کرونا مراقبت می‌شود و تیم سیاری نیز به درب منازل مراجعه می‌کنند که این طرح همچنان در سطح شهرستان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: ۱۹ خانه هلال روستایی در سطح شهرستان افتتاح و در حال راه‌اندازی است و هدف آن است که با کمک دهیاری‌ها به عنوان مسوولین این خانه‌ها به منظور کمک به مردم روستا به ویژه در حوادث فعال شود.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 دي 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 38