En
تاریخ : دوشنبه 18 اسفند 1399
کد 4487

در شهرستان شهریار برگزار شد

سخنرانی رئیس کمیته امداد شهرستان شهریار در خطبه های پیش از نماز جمعه باغستان

محمد رضا شاهجانی رئیس کمیته امداد شهرستان شهریار  جمعه ۱۵  اسفندماه در خطبه های پیش از نماز جمعه برای نمازگزاران با ارائه گزارشی از اقدامات این نهاد سخنرانی کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار ، محمد رضا شاهجانی  در خطبه های پیش از نماز روز جمعه ۱۵ اسفند ماه با اعلام گزارشی از عملکرد این نهاد در شهرستان شهریار ،گفت: هم اکنون بیش از چهار هزار و پانصد  خانواده از خدمات کمیته امداد در شهرستان شهریار  بهره مند هستند.
وی افزود:  خدمات این نهاد در قالب تسهیلات اشتغال زایی، کارگشای، ودیعه مسکن، تعمیرات، خرید و ساخت مسکن، هزینه تحصیلی و ... به جامعه هدف تحت حمایت ارائه می شود.
شاهجانی  بیان کرد: با همکاری مراکز صنعتی و کارگاهی نیز برای ۱۲۰  مددجوی تحت حمایت اشتغال پایدار ایجاد شده است و ۷۰۴ خانوار از تسهیلات اشتغال زایی به مبلغ هفت  میلیارد تومان بهره مند شدند.
رئیس کمیته امداد شهرستان شهریار ادامه داد: در 11 ماهه امسال  هشت میلیارد ریال جهت درمان خانواده های  نیازمند، بیمه زنان سرپرست خانوار و بیماریهای صعب العلاج و   هزینه های درمانی کرونا پرداخت شده است .
وی بیان کرد: با پرداخت بیش از سیزده میلیارد ریال به  سه هزار و هشتصد و شصت خانواده  و صاحبان مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا کمک شد.
شاهجانی  به پرداخت تسهیلات کارگشایی اشاره کرد و گفت: ۶۳ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال   تسهیلات کارگشایی از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و هم افزایی با بانک قرض الحسنه مهر ایران برای بیش از هزارو سیصدو هشت  خانواده تحت حمایت و اقشار نیازمند پرداخت شده است.
شاهجانی  با بیان اینکه ۱۷۰ تبلت برای دانش آموزان با همکاری خیّران، حامیان ، امام جمعه و اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار جمع آوری شد به دانش آموزان تحت حمایت این نهاد برای بهره مندی از تحصیل از طریق فضای مجازی اهداء شد.
رئیس کمیته امداد شهرستان شهریار  به همکاری ۲۶۰۰ حامی  در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره کرد و افزود: این حامیان  با مبلغی بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال  این نهاد را در حمایت مادی و معنوی از ۱۰۱۳ فرزند یتیم و محسنین یاری می کنند.
وی با بیان اینکه  با توزیع سبد کالا از ابتدای امسال میان خانواده های تحت حمایت به مبلغ ۴ میلیارد و هفتصدوشصت و هفت میلیون ریال  توزیع شده، ادامه داد: این اقدام نیز با همکاری حامیان و خیّران از ابتدای سال جاری در قالب پویش ایران همدل همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز شده و در ایام ماه محرم و صفر نیز ادامه داشت و مرحله سوم آن نیز همزمان با آغاز دهه فجر آغاز شده و تاپایان امسال ادامه دارد.
شاهجانی  به فعالیت ۴۰ مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان شهریار اشاره کرد و گفت: این مراکز از ابتدای امسال ۲۴ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به نیازمندان شناسایی   شده خود نیز کمک کرده اند.
و در ادامه افزود برای ۱۶ خانواده مددجو خرید مسکن و جهت ۷۸ خانواده تعمیرات مسکن ، جمعا به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال انجام شده است .
و ایشان به ۸۱۳ دانش آموز و ۹۰ دانشجوی تحت حمایت اشاره نمود که جمعا به مبلغ ۳ میلیارد و هفتصد میلیون ریال به آنان کمک هزینه پرداخت شده است .
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 اسفند 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 69