En
تاریخ : سه شنبه 29 تير 1400
کد 4656

تبریک فرماندار شهریار به‌ مناسبت عید سعید قربان

طاهری فرماندار شهریار در پیامی ضمن تبریک عید سعید قربان، عید قربان را نماد اطاعت الهی و الگویی برای طی کردن مسیر حقيقت و تقرب به خداوند است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، نورالله طاهری فرماندار شهریار در پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را به تمامی مسلمان جهان و مردم شهرستان شهریار تبریک گفت.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عید قربان، یادآور قربانی شگفت‌انگیز و رویداد شگفتی‌ساز و بی‌نظیر در تاریخ است که حضرت ابراهیم (ع) در یک امر و آزمایش الهی، به آن ذبح عظیم مامور شد تا نماد بزرگ بندگی و اطاعت الهی برای تمامی ابنا بشر باشد.

حکمت‌ها و مضامین بلندی در فلسفه عید قربان وجود دارد و این ایثار و گذشت، نمادی برای مؤمنانی است که قصد طی‌کردن راه حقیقت، تعالی و عروج به مدارج عالیه است که بدون گذر از امتحانات الهی و قربانی‌کردن هوای نفس امکان‌پذیر نیست.

 حقيقت سنّت عيد قربان تقرّب به خدا و پرهيزكارى است؛ زيرا روح و قلب آدمى در دنيا با آرزوها و هوس‌ها آلوده مى‌گردد و با قربانى كردن حيوانى، در حقيقت، حيوانيّت هواى نفس و ديو طمع را از بين مى برد.

اینجانب عید سعید قربان را به خدمت تمامی مسلمانان، ملت مومن ایران اسلامی و شهروندان شریف شهرستان شهریار تبریک گفته و سلامتی و توفیقات روزافزون ایشان را از خداوند متعال خواستارم
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 29 تير 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 13