فرماندار شهریار در جلسه شورای فرهنگ عمومی منطقه غرب استان تهران: اقدامات جزیره‌ای در حوزه‌های فرهنگی مفید فایده نیست/ 500 معتاد متجاهر در زنجیره بازپروری قرار گرفته‌اند

طاهری فرماندار شهریار با اشاره به لزوم گسترش دامنه شمولیت موضوعات فرهنگی در استان تهران و پرهیز از اقدامات جزیره‌ای، گفت: با تلاش مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، 500 معتاد متجاهر تا به امروز با حضور در مراکز ترک اعتیاد در زنجیره بازپروری قرار گرفته‌اند.

  • کد خبر: 322433
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 22 دی 1400 - 08:18

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، نوراله طاهری فرماندار شهریار در جلسه شورای فرهنگ عمومی منطقه غرب استان تهران به میزبانی شهریار گفت: ما منکر وجود مشکل در شهرستان شهریار نیستیم اما در شهریاری با 1 میلیون نفر جمعیت که 7 استان جمعیت کمتری از این شهرستان دارند، فرهنگ ناهمگون و سرریز مشکلات کشور و پایتخت وجود دارد اما از خوبی‌ها و زیبایی‌ها هم نباید گذشت.

وی افزود: نوع جلسات منطقه‌ای شورای فرهنگ عمومی ابتکار بسیار خوبی است و به نوعی آن هدف شورای فرهنگ عمومی را تسهیل می‌کند.


فرماندار شهریار بیان‌کرد: شورای فرهنگ اگر بخواهد اقدامات خود را اجرایی کند، جزیره‌ای قابل اقدام نیست و با این ابتکار بسیاری از موضوعات قابل اجراست.

طاهری گفت: دامنه شمولیت موضوعات فرهنگی در سطح استان تهران بایستی گسترده‌تر شود و ادارات کل استانی در این زمینه بایستی حمایت و تاکید داشته باشند.

وی ادامه داد: قرارگاه اجتماعی کار بسیار خوبی است که توسط استانداری تهران شروع شده و زنجیره این قرارگاه بحثی است که به آن باید توجه شود تا پاسخگوی نیازهای باشد.

فرماندار شهریار تصریح‌کرد: با تلاش‌های مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهریار و همکاری شهرداری‌ها، با اجاره‌کردن 10 کمپ به مدت 6 ماه تا به امروز حدود 500 معتاد متجاهر با حضور در مراکز ترک اعتیاد، در زنجیره بازپروری قرار گرفته‌اند.